Centrum Bezpieczeństwa

Bezpieczne sprzedawanie

Zapoznaj się z poniższymi poradami i zastosuj je w praktyce, aby Twoje transakcje w serwisie eBay były nie tylko udane, ale również bezpieczne.

Najważniejsze zasady

 1. Przygotuj wyczerpujący i rzetelny opis sprzedawanego przedmiotu, określ dokładnie warunki płatności i koszty wysyłki. Napisz o ewentualnych wadach lub usterkach. Dodaj wyraźne zdjęcie przedmiotu i szybko odpowiadaj na wiadomości od kupujących.
 2. Jeśli nie udało Ci się skontaktować z kupującym poprzez pocztę e-mail, wyszukaj jego informacje kontaktowe.
 3. Aby rozwiązać ewentualne spory, kontaktuj się bezpośrednio z kupującym.

Jak budować zaufanie kupujących

 • Jeśli przygotujesz dokładny opis przedmiotu, będziesz bardziej wiarygodny dla kupujących i zwiększysz szanse na sprzedanie swojego przedmiotu.
 • Zaoferuj możliwość zwrotu kupionych przedmiotów, co pomoże Ci przekonać niezdecydowanych nabywców.
 • Dobra komunikacja podczas finalizowania transakcji jest korzystna dla obu stron i pozwala szybko zakończyć transakcję.
 • Zaoferuj bezpieczne płatności PayPal, aby przyciągnąć do swoich aukcji większą liczbę kupujących.

Jak zapobiegać problemom z transakcjami

 • Jak unikać zaległych płatności za przedmioty
  Jeśli podasz kupującym dokładne informacje o akceptowanych formach płatności i zasadach zwrotu pieniędzy, możesz uniknąć przypadków zaległych płatności. Sprawdzaj zawsze opinie o kupujących i zachowaj ostrożność w przypadku nowych użytkowników.
 • Wymagania dotyczące kupujących
  Użyj tej funkcji, aby określić wymagania, jakie muszą spełnić kupujący, i ograniczyć grupę użytkowników, którzy będą mogli licytować lub kupować Twoje przedmioty.
 • Program Posiadaczy Praw Własności (VeRO)
  Zapoznaj się z tymi informacjami, gdy chcesz poinformować nas o aukcji, która narusza Twoje prawa własności intelektualnej lub jeśli chcesz się upewnić, czy wystawiany przez Ciebie przedmiot nie narusza praw własności intelektualnej innych osób.
 • Reguły dla sprzedających
  Dowiedz się, jakie jakie reguły obowiązują sprzedających w serwisie eBay, aby uniknąć problemów zarówno w relacjach z kupującymi, jak i z serwisem eBay.
 • Odbieranie płatności
  Dowiedz się, jak unikać kłopotów z płatnościami, które mogą się pojawić szczególnie w przypadku transakcji międzynarodowych.

Jak rozwiązywać problemy z transakcjami

Jeśli masz problemy, których nie potrafisz rozwiązać samodzielnie, skontaktuj się z Obsługą klienta serwisu eBay poprzez formularze na stronie Kontakt z nami.