Przejdź do głównej treści
Strona główna > Asystenci handlowi > Jak zacząć
  Nowi użytkownicy
Wybierz temat
Znajdź asystenta
Wyszukiwanie podstawowe
Zasady
Często zadawane pytania
Dla Asystentów handlowych
Utwórz/Edytuj swój profil
Jak zacząć
Umowa z użytkownikiem dla Asystentów handlowych
Uwagi prawne
Często zadawane pytania
Jak zostać Asystentem handlowym

Sprzedawaj przedmioty w serwisie eBay w imieniu innych osób

Jeśli jesteś doświadczonym sprzedawcą w serwisie eBay i chcesz pomóc innym, którzy mają coś do sprzedania, możesz dodać swój wpis do Katalogu Asystentów handlowych eBay. Wpis w tym katalogu to świetny sposób na zareklamowanie swoich usług osobom, które szukają pomocy.

Jak znaleźć się w Katalogu Asystentów handlowych

Do katalogu może zostać dodany użytkownik, który spełnia następujące wymagania:

  • Sprzedał co najmniej 4 przedmioty w ciągu ostatnich 30 dni.
  • Ma wynik opinii wyższy niż 100.
  • Ma co najmniej 97% opinii pozytywnych.
  • Ma prawidłowe i aktualne konto w serwisie eBay.

Jeśli spełniasz te wymagania, możesz utworzyć profil w Katalogu Asystentów handlowych, klikając łącze Utwórz/Edytuj własny profil na lewym pasku nawigacyjnym. W katalogu możesz określić swoje specjalizacje, opłaty i warunki, a także podać informacje kontaktowe i godziny pracy. Twój profil będzie wyświetlany na liście wyników wyszukiwania, gdy inni użytkownicy będą szukać Asystentów handlowych w Twojej okolicy. Zamieszczenie informacji w Katalogu Asystentów handlowych jest bezpłatne.

Możesz utworzyć w katalogu więcej niż jeden profil. Jeśli na przykład przyjmujesz przedmioty w kilku miejscach, możesz utworzyć po jednym profilu dla każdej lokalizacji.

Praca z klientami

Dodanie wpisu w Katalogu Asystentów handlowych przypomina zamieszczenie ogłoszenia drobnego reklamującego firmę. Asystenci handlowi nie są zatrudniani przez serwis eBay i nie są jego kontrahentami. Serwis eBay nie poleca ich i nie zatwierdza. Katalog Asystentów handlowych jest usługą serwisu eBay ułatwiającą użytkownikom wyszukiwanie asystentów, którzy pomogą im w sprzedaży przedmiotów.

To oznacza, że wszelkie warunki współpracy muszą zostać uzgodnione przez Ciebie i Twojego klienta. Przed rozpoczęciem współpracy z klientem zalecamy określenie zasad i ustalenie wszystkich szczegółów, takich jak:

  • Jakiego rodzaju przedmioty przyjmujesz do sprzedaży? Czy przedmioty muszą mieć określoną minimalną wartość?
  • Czy klient ma prawo określić cenę wywoławczą przedmiotu lub sposób jego wystawienia na sprzedaż?
  • Czy i jakie opłaty będziesz pobierać? Czy pobierane opłaty będą zależeć od wielkości przedmiotu, jego typu i od końcowej ceny sprzedaży. Czy będziesz pobierać opłaty za usługi dodatkowe, takie jak odebranie przedmiotu od klienta? Czy opłaty pobierane od Ciebie przez serwis eBay — ponieważ to Ty będziesz oficjalnym sprzedawcą przedmiotu — są uwzględnione w opłatach za usługę, które poniesie Twój klient?
  • Kto wyśle sprzedany przedmiot kupującemu: Ty czy Twój klient?
  • W jaki sposób płatność za sprzedany przedmiot zostanie przekazana klientowi? Czy na przykład wyślesz mu czek? Jeśli tak, kiedy klient może oczekiwać czeku?
  • Co się stanie, jeśli nikt nie kupi danego przedmiotu? Niektórzy Asystenci handlowi proponują na przykład przekazanie niesprzedanych przedmiotów na cele dobroczynne, jeśli klienci nie chcą ich odebrać.

Sprzedawanie w serwisie eBay — informacje dla Asystentów handlowych

Sprzedawanie przedmiotów w imieniu innych osób nie różni się zasadniczo od sprzedawania własnych przedmiotów. W obu wypadkach mają zastosowanie wszystkie normalne reguły dotyczące sprzedaży. Jako oficjalny sprzedawca w serwisie eBay odpowiadasz za precyzyjny opis przedmiotu i za przestrzeganie Zasad wystawiania przedmiotów na aukcję w serwisie eBay. Wystawiasz przedmiot na sprzedaż, udzielasz informacji kupującym, obsługujesz aukcję, otrzymujesz płatność od wygrywającego licytanta, gwarantujesz dostarczenie przedmiotu kupującemu, wystawiasz i otrzymujesz opinie i tak dalej. Do Ciebie należy także wniesienie opłaty dla serwisu eBay, nawet jeśli ostatecznie obciążysz nią klienta, doliczając tę kwotę do swojego wynagrodzenia. Tego rodzaju warunki należy zawczasu ustalić z klientem.

Po sprzedaniu przedmiotu i otrzymaniu zapłaty możesz przesłać ją klientowi (po odliczeniu własnego wynagrodzenia za wyświadczoną usługę).Asystenci handlowi mogą sprzedawać przedmioty w serwisie eBay w imieniu innych użytkowników. Asystenci handlowi prowadzą działalność niezależną jako sprzedający w serwisie eBay i nie mają statusu pracowników, pośredników ani partnerów serwisu eBay. Asystenci handlowi są zobowiązani do przestrzegania wszystkich zasad serwisu eBay i mogą zostać dodani do katalogu Asystentów handlowych tylko wtedy, gdy spełniają określone wymagania. Dowiedz się, jak wyszukać Asystenta handlowego.