Przejdź do głównej treści
Strona główna > Społeczność > Forum opinii
Forum opinii
 Znajdź użytkownika    


Witamy na Forum opinii
Zdobądź informacje o swoich partnerach handlowych, zapoznaj się z ich reputacją oraz wystaw opinie dotyczące transakcji. Oceny i komentarze użytkowników pomagają milionom kupujących i sprzedających budować wzajemne zaufanie.


Jak działa system opinii
Każdy użytkownik serwisu eBay ma swoją kartę opinii, która zawiera podstawowe informacje na jego temat i opinie wystawione mu przez innych użytkowników. To, co powiedzieli o nim kupujący lub sprzedawcy, może w znaczący sposób wpływać na zaufanie innych wobec tego użytkownika.

W przypadku każdej transakcji kupujący i sprzedający mogą ocenić się nawzajem, wystawiając opinie. Każda opinia zawiera pozytywną, negatywną lub neutralną ocenę oraz krótki komentarz.

Kupujący może także ocenić sprzedającego według dodatkowych kryteriów, w tym zgodności przedmiotu z opisem, komunikacji, szybkości wysyłki oraz opłat za wysyłkę. Te szczegółowe oceny nie są uwzględniane podczas obliczania wyniku opinii i są anonimowe. Oznacza to, że sprzedający nie wie, od którego kupującego pochodzi dana ocena.

Wystawianie rzetelnych opinii na temat danego użytkownika pozwala innym ocenić jego wiarygodność jako strony transakcji. Wystawiona opinia jest trwałym elementem karty opinii.

Kupujący mogą wystawiać sprzedawcy opinię po zakończeniu transakcji. Jeśli wystawiają temu samemu sprzedającemu kolejną opinię, zostanie on wliczona do wyniku opinii sprzedającego tylko wtedy, jeśli powtórna transakcja została zawarta w następnym tygodniu lub później.

Dzięki takim zmianom w systemie opinii kupujący mogą nagradzać swoich ulubionych sprzedawców, kupując od nich kolejne przedmioty i informując innych o wysokim poziomie ich usług. Sprzedający mogą odwdzięczyć się, wystawiając raz w tygodniu podobną opinię swoim ulubionym klientom.

Wyniki opinii i gwiazdki za opinie
Oceny w ramach opinii wpływają na wynik opinii każdego użytkownika.

Ocena pozytywna podwyższa wynik opinii o 1 punkt.

Ocena neutralna nie ma wpływu na wynik opinii.

Ocena negatywna zmniejsza wynik opinii o 1 punkt.

Im więcej pozytywnych ocen otrzyma użytkownik, tym wyższy będzie jego wynik opinii. Dowiedz się, jak obliczane są wyniki.

Wynik opinii i odpowiadająca mu gwiazdka za opinie są wyświetlane obok nazwy każdego użytkownika. Gdy uzyskasz wynik opinii w wysokości minimum 10 punktów, otrzymasz żółtą gwiazdkę (  ). W miarę jak Twój wynik opinii się zwiększa, zdobywasz różne kolorowe gwiazdki, aby w końcu uzyskać czerwoną supergwiazdę (  ) za wynik powyżej 100 000 punktów! Twoja gwiazdka jest symbolem zaufania i doświadczenia w społeczności eBay.
 

O systemie opinii
Przeczytaj list założyciela serwisu eBay, Pierre'a Omidyara, w którym opisuje on zasady, wartości i korzyści wiążące się z Forum opinii.


Centrum odpowiedzi | Fora dyskusyjne | Grupy | Zasady korzystania z forów