Zmiany kategorii

Uwaga: Po 29 czerwca 2018 r. na tej stronie podamy szczegółowe informacje o zmianach w strukturze kategorii.

Sierpień 2018

Od 1 sierpnia 2018 r. wprowadzimy zmiany w strukturze kategorii, aby ułatwić kupującym wyszukiwanie produktów i pomóc sprzedawcom zwiększyć sprzedaż.

Sprawdź, czy zmiany dotyczą kategorii, w których sprzedajesz:

Sprawdź zmiany w strukturze kategorii

Pobierz wykaz zmian i nową strukturę kategorii

Pobierz wykaz zmian kategorii wprowadzanych w sierpniu 2018 r.: plik PDF, plik txt

Pobierz nową strukturę kategorii obowiązującą od 1 sierpnia 2018 r.: plik PDF, plik txt

Pytania i odpowiedzi

Zmiany kategorii mogą być widoczne w serwisie dopiero po upływie 48h od daty ich wprowadzenia. Zmiany powinny być widoczne od 1 sierpnia.
Oferty sprzedaży zostaną automatycznie przeniesione do następnej najbardziej odpowiedniej kategorii. Jeśli chcesz ponownie wystawić oferty w podlegających zmianom kategoriach, popraw oferty (w tym oferty ważne do odwołania) i skorzystaj z nowej struktury kategorii.
Twoje oferty zostaną automatycznie przeniesione do nowej kategorii.
Jeśli do kategorii, w której sprzedajesz, dodamy podkategorie, Twoje oferty zostaną przeniesione do najlepiej pasującej podkategorii w oparciu o dodane do niej przez Ciebie parametry charakterystyki przedmiotu.
Jeśli wznawiasz oferty, wystaw je w odpowiedniej podkategorii i dodaj zalecane parametry, aby uzyskać optymalną widoczność w wynikach wyszukiwania.
Parametry charakterystyki przedmiotu pozwalają podkreślić ważne informacje o przedmiocie. Są one prezentowane w czytelny sposób w opisie przedmiotu. Dodanie parametrów do ofert ułatwia ich wyszukanie przez kupujących, co może przełożyć się na większą sprzedaż.
W każdym z serwisów eBay i we wszystkich kategoriach możesz tworzyć własne parametry. Zachęcamy jednak do dodawania zalecanych przez nas parametrów, co pozwoli Ci uzyskać optymalną widoczność ofert.
Kupujący nie będą mogli znaleźć Twoich ofert za pomocą parametrów dostępnych w wynikach wyszukiwania.
Przykład: Jeśli nie dodasz do oferty parametru Kolor, nie będzie ona widoczna, gdy kupujący zawęzi wyniki wyszukiwania przy pomocy tego parametru. Będzie widoczna tylko wtedy, gdy kupujący wybierze w wynikach wyszukiwania parametr Kolor > Nie podano.
Popraw i zaktualizuj te parametry, aby ułatwić kupującym wyszukanie Twoich ofert.
Gdy Twoje oferty zostaną przeniesione do nowej kategorii, będą podlegać prowizji od ceny końcowej obowiązującej w nowej kategorii.
Opłaty za wystawienie i opłaty za opcje dodatkowe będą oparte na pierwotnej kategorii.
Jeśli pierwotna kategoria zostanie scalona z kategorią o innych opłatach, naliczymy opłaty za wystawienie i opcje dodatkowe dla pierwotnej kategorii. Kiedy oferta się zakończy, oferty będą podlegać prowizji od ceny końcowej dla nowej kategorii powstałej ze scalenia.
Więcej informacji o opłatach na eBay.pl

Archiwum zmian kategorii

  • Pobierz wykaz zmian kategorii z kwietnia 2018 r. (plik PDF)
  • Pobierz wykaz zmian kategorii z 13 czerwca 2017 r. (plik txt)
  • Pobierz wykaz zmian kategorii z 4 października 2016 r. (plik txt)
  • Pobierz wykaz zmian kategorii z czerwca 2014 r.: (plik PDF)