O systemie PayPal
Co to jest PayPal?
Jak działa system PayPal?
Dlaczego warto używać systemu PayPal?
Dlaczego system PayPal jest bezpieczny?
Jaka jest różnica między kontem osobistym, specjalnym i firmowym?
Jakie są opłaty za konta PayPal?
Jakie waluty są obsługiwane przez system PayPal?

Proces rejestracji i weryfikacja konta
Jak mogę założyć konto?
Czy założenie konta w systemie PayPal wiąże się z kosztami?
Co to jest przystąpienie do programu dostępu rozszerzonego i jak mam to zrobić?
Gdzie znajdę swój numer dostępu rozszerzonego?

Pytania kupującego
Jak mogę zapłacić za przedmiot z serwisu eBay w systemie PayPal?
Czy z wysyłaniem pieniędzy są związane jakieś opłaty?
Co się dzieje, gdy wyślę pieniądze?
Jak mogę sprawdzić, czy sprzedający w serwisie eBay otrzymał moją płatność PayPal?
Jakich kart kredytowych mogę używać w systemie PayPal?

Pytania sprzedającego
Jak otrzymam pieniądze?
Otrzymuję płatność w systemie PayPal. Co mogę zrobić z pieniędzmi?
Czy istnieje ograniczenie kwoty, którą mogę otrzymać?
Jak mogę wypłacić środki z konta PayPal?
Jakie są opłaty za otrzymywanie pieniędzy w systemie PayPal?
Jak mogę umieścić logo PayPal w swoich aukcjach?


O systemie PayPal
P: Co to jest PayPal?
O: System PayPal jest gigantem wsród systemów płatności internetowych, dostępnym w 190 krajach i regionach świata, obsługującym ponad 150 milionów kont. Dzięki systemowi PayPal wysłanie pieniędzy jest równie łatwe, jak wysłanie wiadomości e-mail.

P: Jak działa system PayPal?
O: W systemie PayPal możesz wysyłać i odbierać płatności za pośrednictwem Internetu. Po założeniu konta w systemie PayPal, korzystając z funduszy z salda swojego konta PayPal lub karty kredytowej, możesz wysyłać pieniądze do dowolnej osoby, która dysponuje adresem e-mail. Odbiorcy są powiadamiani o otrzymaniu płatności w wiadomości e-mail.

P: Dlaczego warto używać systemu PayPal?
O: Korzystanie z systemu PayPal jest znacznie mniej czasochłonne niż wizyta w banku lub wysłanie przekazu pieniężnego. Co więcej, za wysyłanie pieniędzy za pomocą sytemu PayPal nie są pobierane żadne opłaty. W odróżnieniu od przelewów i przekazów pieniężnych, których rozliczenie może trwać kilka dni, transakcje w systemie PayPal są rozliczane natychmiast.

P: Dlaczego system PayPal jest bezpieczny?
O: W celu zapewnienia bezpieczeństwa informacji system PayPal korzysta z technologii SSL. Ponadto odbiorca płatności nie otrzyma poufnych informacji finansowych, takich jak numer Twojej karty kredytowej lub konta bankowego. Dzięki temu nie musisz obawiać się wysyłania płatności do osób, których nie znasz.

P: Jaka jest różnica między kontem osobistym, kontem specjalnym i kontem firmowym?
O: Jeśli chcesz używać systemu PayPal do wysyłania płatności, musisz założyć konto osobiste, które umożliwia wysyłanie płatności dowolnym osobom posiadającym adres e-mail.

Chcesz używać systemu PayPal do wysyłania płatności? — Musisz założyć konto osobiste, które umożliwia wysyłanie płatności do każdego, kto ma adres e-mail. Aby rozpocząć, wybierz swój kraj z listy rozwijanej.

Chcesz używać systemu PayPal do wysyłania płatności i do otrzymywania płatności z kart kredytowych, ale nie masz własnej firmy? — Po założeniu konta specjalnego możesz wysyłać płatności dowolnym osobom mającym adres e-mail oraz otrzymywać płatności dokonane kartą kredytową. W procesie zakładania konta osobistego uzyskujesz możliwość założenia konta specjalnego. Aby rozpocząć, zaznacz opcję Konto osobiste i wybierz swój kraj z listy rozwijanej.

Chcesz używać systemu PayPal do wysyłania i odbierania płatności firmowych? — Konto firmowe to dobry wybór. Umożliwia ono odbieranie płatności dokonanych kartą kredytową i wysyłanie płatności dowolnym osobom mającym adres e-mail w imieniu swojej firmy. Aby rozpocząć, z listy rozwijanej wybierz kraj, w którym działa Twoja firma.

P: Jakie są opłaty za konta PayPal?
O: Wysyłanie płatności w systemie PayPal jest zawsze bezpłatne, natomiast odbieranie płatności może zostać naliczona niewielka opłata, zależna od typu konta. Więcej informacji znajdziesz w tabeli opłat.
P: Jakie waluty obsługuje system PayPal?
O: System PayPal obsługuje obecnie płatności w 17 walutach w tym m.in. złotych polskich, dolarach USA, funtach brytyjskich i euro. Pozostałe waluty znajdziesz tutaj.

Proces rejestracji i weryfikacja konta
P: Jak mogę założyć konto?
O: Aby założyć konto PayPal, wystarczy wypełnić krótki i prosty formularz rejestracyjny.
P: Czy założenie konta w systemie PayPal wiąże się z kosztami?
O: Nie. Założenie konta i wysyłanie pieniędzy w systemie PayPal jest bezpłatne. Posiadacze kont osobistych mogą bezpłatnie wysyłać i odbierać płatności. Za odbieranie płatności na konto specjalne i firmowe pobieramy niewielkie opłaty.
P: Co oznacza przystąpienie do programu dostępu rozszerzonego i jak mam to zrobić?
O: Jeśli chcesz używać karty kredytowej do wysyłania i otrzymywania pieniędzy bez ograniczeń nakładanych przez system PayPal (ale w ramach maksymalnego limitu wydatków przyznanego przez firmę obsługującą kartę kredytową), musisz przystąpić do programu dostępu rozszerzonego PayPal.

W ramach tego programu system PayPal obciąży Twoją kartę kredytową kwotą 6,50 zł, która zostanie zwrócona na Twoje konto PayPal po zrealizowaniu pierwszej płatności. Wraz z obciążeniem opłatą w wysokości 6,50 zł system PayPal przekaże Ci 4-cyfrowy kod, który znajdzie się na wyciągu z karty kredytowej. Kliknij przycisk Uzyskaj numer, aby rozpocząć tę płatność.

Na następnym wyciągu z karty kredytowej będzie się znajdował 4-cyfrowy numer dostępu rozszerzonego powiązany z tym obciążeniem. Jeśli masz dostęp do wyciągu z karty w trybie online, uzyskanie numeru dostępu rozszerzonego może potrwać do 4 dni roboczych. Jeśli nie masz dostępu do swoich wyciągóww trybie online, poczekaj na dostarczenie wydrukowanego zestawienia pocztą.

Ze względów bezpieczeństwa wystawca Twojej karty nie może podawać Ci numeru dostępu rozszerzonego przez telefon.

Po uzyskaniu numeru dostępu rozszerzonego podaj go po zalogowaniu się do swojego konta PayPal. Zostaną wtedy usunięte ograniczenia wysyłania i wypłacania pieniędzy.

Zostaną wtedy usunięte ograniczenia wysyłania i wypłacania pieniędzy.

P: Gdzie znajdę swój numer dostępu rozszerzonego?
O: Numer dostępu rozszerzonego będzie widoczny na wyciągu z karty kredytowej po dodaniu jej do swojego konta PayPal. Uzyskanie numeru dostępu rozszerzonego trwa zazwyczaj 2-3 dni robocze, w zależności od banku i dostępności wyciągu z karty kredytowej w trybie online.

Jeśli nie masz dostępu online do wyciągu, niepowtarzalny 4-cyfrowy numer programu dostępu rozszerzonego systemu PayPal znajdziesz na wyciągu drukowanym obok kwoty 6,50 zł.Pytania kupującego
P: Jak mogę zapłacić za przedmiot z serwisu eBay w systemie PayPal?
O: Masz trzy możliwości. Pamiętaj, że z opcji 1 i 2 możesz skorzystać, nie mając jeszcze konta PayPal. Gdy klikniesz logo PayPal, poprosimy Cię o utworzenie konta.

Opcja płatności 1: Jeśli masz konto PayPal, a sprzedający w serwisie eBay akceptuje system PayPal jako opcję płatności, na stronie przedmiotu w serwisie eBay kliknij przycisk Zapłać teraz, aby przejść do realizacji transakcji. Zostaniesz automatycznie przekierowany do systemu PayPal, aby zapłacić za zakupy w serwisie eBay.

Opcja płatności 2: Jeśli w aukcji sprzedającego jest widoczne logo PayPal, kliknij je, podaj swój adres e-mail i hasło, a następnie potwierdź szczegóły dotyczące płatności.

Opcja płatności 3: Zaloguj się do konta PayPal pod adresem http://www.paypal.com/pl i kliknij przycisk Wyślij pieniądze.

P: Czy z wysyłaniem pieniędzy są związane jakieś opłaty?
O: Za wysłanie pieniędzy nie pobierane są opłaty.
P: Co się stanie, gdy wyślę pieniądze?
O: Gdy wyślesz pieniądze, odbiorca otrzyma e-mail z powiadomieniem o płatności. Po kliknięciu łącza w wiadomości e-mail odbiorca może zalogować się do systemu PayPal lub założyć nowe konto, a pieniądze natychmiast pojawią się na saldzie jego konta. Uwaga: Aby odebrać pieniądze na swoje konto PayPal, użytkownicy systemu PayPal muszą najpierw potwierdzić swój adres e-mail (klikając łącze potwierdzające w wiadomości otrzymanej z systemu PayPal). .

P: Jak mogę sprawdzić, czy sprzedający w serwisie eBay otrzymał moją płatność PayPal?
O: Aby sprawdzić status wszystkich płatności wysłanych w systemie PayPal, zaloguj się do swojego konta PayPal i kliknij przycisk Historia (https://www.paypal.com/pl/HISTORY) lub skopiuj całe łącze i wklej na pasku adresu. Jeśli dana płatność ma status Zakończona, sprzedający otrzymał pieniądze.

Aby uzyskać więcej informacji na temat konkretnej transakcji, kliknij Szczegóły w historii transakcji.

Aby uzyskać więcej informacji na temat statusu płatności, kliknij Pomoc w prawym górnym rogu dowolnej strony serwisu PayPal.

P: Jakich kart kredytowych mogę używać w systemie PayPal?
O: Na potrzeby płatności PayPal można używać kart Visa i MasterCard.Pytania sprzedającego
P: Jak mogę otrzymać pieniądze?
O: Aby zażądać od kogoś wysłania pieniędzy, przejdź do zakładki Zażądaj zapłaty i wypełnij formularz. Aby zażądać zapłaty od kilku osób naraz, oddziel ich adresy e-mail przecinkami. Oto jak możesz to zrobić:

 1. Zaloguj się do swojego konta PayPal.
 2. Kliknij zakładkę Zażądaj zapłaty.
 3. Wprowadź wymagane informacje.
 4. Kliknij przycisk Kontynuuj.
 5. Sprawdź informacje na stronie potwierdzenia i kliknij przycisk Zażądaj zapłaty, aby zakończyć transakcję.

Zawsze, gdy ktoś prześle Ci pieniądze w systemie PayPal, otrzymasz pocztą e-mail powiadomienie o treści „Przesłano Ci pieniądze!”. Środki zostaną natychmiast uwzględnione w saldzie Twojego konta PayPal.

P: Otrzymuję płatność w systemie PayPal. Co mogę zrobić z pieniędzmi?
O: Po otrzymaniu płatności w systemie PayPal środki zostaną uwzględnione w saldzie Twojego konta PayPal. Możesz pozostawić pozostawić je tam z myślą o pokryciu następnego zakupu. Możesz również przelać pieniądze na rachunek bankowy. (Obowiązują wówczas opłaty za wypłatę środków. Kliknij tutaj, aby poznać szczegóły).

Jeśli saldo Twojego rachunku PayPal jest dodatnie i wysyłasz płatność, która w całości może zostać pokryta z salda, system PayPal automatycznie użyje salda do opłacenia transakcji. Jeśli na koncie PayPal nie masz wystarczającej ilości pieniędzy na pokrycie całej transakcji, system PayPal użyje najpierw salda konta (jeśli jest to ta sama waluta, co wysyłana), a resztę kwoty pokryje z powiązanej z Twoim kontem karty kredytowej.

P: Czy istnieje ograniczenie kwoty, którą mogę otrzymać?
O: Nie ma limitu łącznej kwoty pieniędzy otrzymywanej w systemie PayPal. Jeśli jednak masz konto osobiste, nie możesz otrzymywać płatności pokrywanych z karty kredytowej.
P: Jak mogę wypłacić środki z konta PayPal?
O: Możesz wypłacić środki z konta PayPal, zlecając elektroniczny przelew środków na swój rachunek bankowy. W przypadku przelania pieniędzy na rachunek bankowy, powinny one być dostępne w ciągu 5-7 dni roboczych, ale w zależności od obowiązujących w banku zasad może to potrwać nawet dłużej. Po każdym żądaniu wypłaty środków automatycznie otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem. Oto jak to zrobić:

 1. Zaloguj się do konta PayPal.
 2. Kliknij zakładkę podrzędną Wypłać.
 3. Kliknij łącze Przelew środków na rachunek bankowy.
 4. Wybierz rachunek bankowy, na który chcesz przelać środki, i podaj kwotę.
 5. Kliknij przycisk Kontynuuj.
 6. Przejrzyj szczegóły dotyczące transakcji.
 7. Kliknij przycisk Prześlij.
 8. Środki powinny pojawić się w saldzie rachunku bankowego w ciągu 3-4 dni roboczych.

Po każdym żądaniu wypłaty środków automatycznie otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem. W przypadku przelania pieniędzy na rachunek bankowy powinny one być dostępne w ciągu 5-7 dni roboczych, ale w zależności od obowiązujących w banku zasad może to potrwać dłużej. Aby przejrzeć opłaty za wypłacanie środków, kliknij łącze https://www.paypal.com/pl/fees lub skopiuj i wklej całe łącze do paska adresu.


P: Jakie są opłaty za odbieranie pieniędzy w systemie PayPal?
O: W przypadku konta specjalnego i firmowego PayPal za otrzymywanie płatności jest naliczana niewielka opłata. Aby przejrzeć bieżącą tabelę opłat dla konta specjalnego i konta firmowego, kliknij łącze https://www.paypal.com/pl/fees lub skopiuj i wklej całe łącze do paska adresu.
P: Jak mogę umieścić logo PayPal w swoich aukcjach?
O: Logo można umieszczać w aukcjach serwisu eBay automatycznie lub ręcznie.

Logo możesz umieszczać w swoich aukcjach automatycznie za pomocą funkcji automatyczne wstawianie logo.

Aby włączyć tę funkcję:

 1. Zaloguj się do swojego konta PayPal.
 2. Przejdź do zakładki podrzędnej Profil na stronie Opis konta.
 3. Kliknij łącze Aukcje w kolumnie Preferencje sprzedaży.
 4. Kliknij łącze w kolumnie Automatyczne wstawianie logo, aby włączyć tę opcję.

Logo PayPal możesz umieszczać w aukcjach za pomocą strony Konta aukcji.

Aby to zrobić:

 1. Zaloguj się do swojego konta PayPal.
 2. Kliknij zakładkę Narzędzia aukcyjne.
 3. Kliknij łącze Dodawaj logo PayPal do wszystkich aukcji pod nagłówkiem Dodaj logo PayPal do aukcji.
 4. Kliknij łącze Włącz automatyczne wstawianie logo.
 5. Dodaj konto aukcji w serwisie PayPal.
 6. Logo PayPal zostanie automatycznie dodane do Twoich aukcji.