Perfumy — poradnik dla kupujących


 Poradniki


Perfumy — poradnik dla kupujących


Od lekkich i kwiatowych do korzennych i piżmowych — w serwisie eBay możesz znaleźć wszystkie nowe i klasyczne perfumy, dzięki którym zrobisz na innych niezapomniane wrażenie.

Jak rozpoznać rodzaje produktów perfumowanych


Jak rozpoznać rodzaje produktów perfumowanych

Świat perfum ma własną, rozbudowaną terminologię, ale nie musi być ona dla Ciebie tajemnicą. Kategorie produktów odpowiadają po prostu różnym stężeniom składników.

 • Produkty zapachowe: Mleczka kosmetyczne, kremy, pudry, mgiełki do ciała, wody toaletowe, mydła i inne kosmetyki zapachowe zawierają zazwyczaj niewielkie ilości olejków zapachowych — często mniej niż 3%.

 • Wody kolońskie: Woda kolońska (eau de cologne) to około 3-procentowy roztwór olejku zapachowego na bazie wody z pewną zawartością alkoholu. Zawsze jest o wiele lżejsza od właściwych perfum. Męskie wody kolońskie zawierają zwykle od 5 do 8% olejku zapachowego — są silniejsze niż wody damskie i podobne do wód toaletowych (patrz poniżej).    

 • Wody toaletowe : Woda toaletowa (eau de toilette) to roztwór na bazie alkoholu lub wody, zawierający od 3 do 8% olejku zapachowego. Nie jest tak skoncentrowana jak woda perfumowana i często stanowi lżejszą wersję danego zapachu.     

 • Wody perfumowane: Woda perfumowana (eau de parfum) to bazujący na alkoholu roztwór olejku zapachowego o stężeniu 10-15%.     

 • Perfumy : Perfumy to najbardziej skoncentrowana forma zapachu, zawierająca od 20 do 50% olejku zapachowego. Są najsilniejsze i najbardziej trwałe, ale także i droższe.


Do góryDo góry

Jak wybrać perfumy


Jak wybrać perfumy

Wielu projektantów perfum oferuje obecnie doskonałej jakości produkty w zróżnicowanych cenach. Nieważne więc, ile chcesz wydać — możesz znaleźć perfumy właśnie dla Ciebie.

 • Produkty masowe: Pewien czas temu wiele osób nie uznawało kupowania produktów zapachowych w supermarketach i drogeriach. Producenci zwiększyli jednak atrakcyjność swojej oferty, rozszerzając linie zapachów, dopracowując opakowania i podnosząc jakość. Linie takie jak Revlon, Coty i Adidas to przykłady doskonałych produktów dostępnych w niższych cenach.

 • Produkty ekskluzywne: Nazwy takie jak Obsession, Chanel No 5 i Desire to symbole luksusu, których ceny nie schodzą poniżej 40 dolarów za kilkadziesiąt lub kilkaset gram. Są to zwykle zapachy bardziej złożone i w porównaniu z produktami masowymi mogą zawierać bardziej egzotyczne lub droższe składniki.     

 • Produkty firmowane przez znane osoby: Glow by J-Lo i Britney Spears’ Curious to tylko mała próbka gamy produktów, które były i są firmowane nazwiskami gwiazdek i gwiazd w ostatnich latach. Takie produkty to jednak więcej niż tylko znane nazwisko na flakoniku. Ich zaprojektowanie, podobnie jak w przypadku perfum z najwyższej półki, wymaga wielu badań i prób. W efekcie powstaje dopracowany, atrakcyjny zapach, który podoba się wielu ludziom.


Do góryDo góry

Informacje o zapachach


Informacje o zapachach

Producenci perfum wiedzą, że kobiety i mężczyźni mają inne preferencje, jeśli chodzi o zapachy. Wszystkie perfumy są projektowane tak, by wywoływały określone wrażenia i emocje, można jednak wyróżnić kilkach cech charakterystycznych zapachów dla kobiet i mężczyzn:

 • Zapachy kwiatowe: Eternity od Calvina Kleina i Oscar od Oscara de la Renta.

 • Zapachy owocowe: CK One i CK Be od Calvina Kleina oraz Glow od Jennifer Lopez.

 • Zapachy korzenne : D&G Feminine od Dolce & Gabbany.

 • Zapachy drzewne: Obsession od Calvina Kleina.

Zapachy szybko stają się głównym elementem toalety mężczyzn w każdym wieku i są dostępne w coraz większym wyborze:

Pamiętaj, że dobre, oryginalne perfumy są drogie. Jeśli widzisz w serwisie ofertę sprzedaży perfum lub innych kosmetyków po zaskakująco niskiej cenie, bądź ostrożny. Perfumy to jedne najchętniej podrabianych produktów na świecie, więc być może wystawiony przedmiot nie jest oryginalnym zapachem.


Do góryDo góry

Jak znaleźć perfumy w serwisie eBay


Jak znaleźć perfumy w serwisie eBay

Jeśli wiesz już, jakiego typu zapachu szukasz, przejdź do serwisu eBay i poszukaj przedmiotów.

 • Kategorie: Lista kategorii widoczna po lewej na każdej stronie pozwala filtrować wyświetlane aukcje według typu przedmiotu. Znajdziesz tam łącza do kategorii Męskie i Damskie. Gdy zagłębisz się bardziej w serwisie, będziesz mógł także ograniczyć listę do przedmiotów określonej marki.

 • Wyszukiwanie według słów kluczowych: Możesz wyszukiwać określone wyrazy w nazwach aukcji eBay. Jeśli na przykład szukasz wody perfumowanej, wpisz w polu wyszukiwania „woda perfumowana” lub „eau de perfum” (bez cudzysłowów). Aby uzyskać więcej wyników, zaznacz opcję Wyszukiwanie w nazwach i opisach. Więcej porad dotyczących wyszukiwania według słów kluczowych zawiera strona porad dotyczących wyszukiwania.

Jeśli nie możesz znaleźć dokładnie tego, czego potrzebujesz, spróbuj poszukać w Sklepach eBay lub zapisz wyszukiwanie na stronie Mój eBay, a serwis eBay powiadomi Cię pocztą e-mail, gdy pojawi się przedmiot odpowiadający Twojemu wyszukiwaniu.


Do góryDo góry

Jak kupować perfumy bez ryzyka


Jak kupować perfumy bez ryzyka

Przed dokonaniem zakupu upewnij się, że wiesz dokładnie, co kupujesz, zbadaj sprzedawcę i zapoznaj się ze sposobami, w jakie serwisy eBay i PayPal chronią kupujących.

Wiedz, co kupujesz

Przeczytaj uważnie wszystkie informacje zawarte w aukcji przedmiotu.

 • Przelicz koszty dostawy, aby określić ostateczną cenę. Jeśli zakup jest kosztowny, upewnij się, że sprzedawca ubezpieczy przesyłkę.

 • Jeśli potrzebujesz dalszych informacji, zapytaj o nie, klikając łącze Zadaj pytanie sprzedającemu wyświetlane pod profilem sprzedającego.

 • Zawsze dokonuj swoich transakcji w serwisie eBay (gdy licytujesz, korzystasz z opcji Kup teraz lub Najlepsza oferta). Transakcje dokonane poza serwisem eBay nie są objęte programami ochrony przez serwis eBay.

 • Nigdy nie płać za przedmioty kupowane w serwisie eBay za pomocą usług błyskawicznych przekazów pieniężnych, jak Western Union lub MoneyGram. Te metody nie zapewniają bezpieczeństwa w przypadku płacenia nieznanym osobom.

Wiedz, kto sprzedaje

Przejrzyj informacje o spezdawcy, aby być przekonanym do każdej transakcji i czuć się bezpiecznie.

 • Jaki jest wynik opinii sprzedającego? Ilu transakcji dokonał? Jaki ma procent pozytywnych ocen?

 • Co mówią inni kupujący w swoich opiniach? Czy sprzedawca zebrał pochwały?

 • Większość największych sprzedawców w serwisie eBay działa jak sklepy detaliczne i stosuje zasady dotyczące zwrotów. Czy sprzedający gwarantuje zwrot pieniędzy? Jakie są jego warunki?

Ochrona kupujących

Jeśli mimo wszystko w czasie dokonywania transakcji napotkasz problem, eBay i PayPal pomogą Ci go rozwiązać.

 • Bezpieczne płatności PayPal: Korzystając z systemu PayPal, możesz zapłacić sprzedawcy, nie udostępniając mu danych swojego konta bankowego ani numeru karty kredytowej.

 • Centrum bezpieczeństwa eBay: Aby dowiedzieć się, jak możesz chronić swoje konto, a także używać szybkich i skutecznych narzędzi eBay do rozwiązywania problemów, odwiedź Centrum bezpieczeństwa.


Do góryDo góry


 Poradnik przygotowany przez

eBay